دوشنبه 27 فروردین 1403

درباره سایت

درباره سایت

سایت نوشته های هوشمند به عنوان یک سایت در زمینه فناوری و علم، اخبار، مقالات و اطلاعات مرتبط با دنیای فناوری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این سایت شامل اخبار جدیدترین فناوری‌ها، تحولات علمی، مقالات تخصصی، آموزش‌های مرتبط با فناوری و بسیاری از موضوعات دیگر مرتبط با فناوری است.

با دنبال کردن ، می‌توانید با دستاوردها، تحولات و رویدادهای مرتبط با فناوری آشنا شوید و همچنین با تحولات صنعت فناوری، رویدادهای مهم و نکات کلیدی مطلع شوید. همچنین با دسترسی به مقالات و آموزش‌های موجود در این سایت، می‌توانید مهارت‌های جدیدی در زمینه فناوری کسب کنید و به روز بودن خود را در این زمینه حفظ کنید.

دسترسی سریع

پربازدیدترین

نام کتاب: پدر پولدار، پدربی پول

نویسنده: رابرت کیوساکی، شارو لچر

مترجم: مامک بهادرزاده

انتشارات پیک آوین

پدر پولدار، پدر بی پول
پدر پولدار پدر بی پول

نوشته های هوشمند: این کتاب در یازده فصل به چاپ رسیده است . من خودم این کتاب رو خوندم و خیلی لذت بردم . چرا که دید تازه ای د رمورد سرمایه گذاری به انسان می دهد. این کتاب برای کسانی مفید است که کار می کنند تا پول دراورند ولی نمی دانند با پول خود چه کنند!! این کتاب بسیاری از روش هایی که از بچگی به ما آموخته می شه در مورد پس انداز و نحوه خرج کردن پول رو به چالش میکشه…. خوندن این کتاب در زمانی بود که من خودم با چگونه خرج کردن و سرمایه گذاری مشکل داشتم….میرفتیم سرکار بعد نمی دونستیم چه جوری حقوقی که میگرفتیم رو درست خرج کنیم!!! من از خوندن این کتاب درس های جدیدی یاد گرفتم و مطمئن هستم به کارم میاد…. به شما هم خوندن این کتاب رو توصیه می کنم .

در این کتاب می خوانید:

ما دوران گذشته را پشت سر گذاشته ایم و به زمانه ای رسیده ایم که علم و ثروت در یک راستا قرار گرفته اند. علم و ثروت بحث امروز است نویسندگان کتاب به این نکته اشاره دارند که “ تا ٣٠٠ پیش، زمین منبع ثروت بود . زمین داران ثروتمند به حساب می آمدند، پس از آن دوران صنعتی فرارسید و صاحبان صنایع به ثروت رسیدند . امروز دوران دانش و اطلاعات است . کسانی که به اطلاعات تازه و روز دسترسی داشته باشند ثروتمندند .” نویسندگان کتاب، روش های آموزشی مدارس را برای عصر حاضر مناسب و کافی نمی دانند و معتقدند که “مدرسه ها کارمندپرورند و نه کارآفرین پرور.”

آموزش هایی که برای عصر سازمان های بزرگ و بوروکراتیک مناسب بود، دیگر جوابگوی نیازهای سازمان های پیچیده، شبکه ای و مبتنی بر دانش امروز نیست . درواقع فرزندان ما را برای دنیایی تربیت می کنند که دیگر وجود ندارد . نویسندگان به جوانان امروز توصیه می کنند که کارآفرین باشند . برای کارآفرینی باید سخت کوش، خوش بین و ریسک پذیر بود و باید هوشمندی مالی داشت.

عوامل هوشمندی مالی

• آشنایی با حسابداری،

• روش های سرمایه گذاری،

• بازاریابی،

• آگاهی از قوانین

و بالاخره پیام اصلی کتاب این است: “برای پول کار نکنید، بگذارید پول برایتان کار کند.”

کتاب پدر پولدار پدی بی پول پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز است.

” کتاب پدر پولدار، پدی بی پول نقطه شروعی است برای همه کسانی که مایلند بر آینده مالی  خود کنترل قاطعی داشته باشند و هدایت آن را در دست گیرند”

مجله USA Today

منبع: دنیای مجازی