روشی جدید برای شارژ خودروهای برقی

Hyper-GT مک لارن سریعترین اتومبیل جاده ای بریتانیا است. در مراحل پایانی آزمایش ، نمونه اولیه اتومبیل اسپرت هیبریدی گازی-الکتریکی به سرعت403 کیلومتر در ساعت (250 مایل در ساعت) در باند ناسا در فلوریدا رسید. مشخصات مدل تولیدی در سال 2020 0 تا 300 کیلومتر (186 مایل) در ساعت را در 13 ثانیه طی کرد.

مک لارن برای شارژ خودرو برقی خود از سیستم شارژ شرکت Lumen استفاده می کند.

پایه دستگاه شارژ بی سیم مک لارن
پایه دستگاه شارژ بی سیم مک لارن

اگرچه شارژ بی سیم برای گوش ها و ساعت های هوشمند در حال رایج شدن است ولی به گفته مدیر عامل شرکت Lumen سیستم شارژ بی سیم برای خودرو مک لارن یک راه حل منحصر به فرد است.

در آینده انواع مختلف شارژ ارائه می شود. در حال حاضر شارژها در حالت بی حرکت انجام می شود و سپس به صورت نیمه متحرک انجام می شود. مرحله آخر شارژ کامل دینامیکی است ، جایی که قادر خواهید بود با سرعت بیش از 100 کیلومتر در ساعت شارژ کنید.

رد ویلسون مدیر عامل شرکت Lumen

این نوع شارژ باعث می شود که فضای شهری کمتر تحت تاثیر قرار بگیرد و باعث کاهش نگرانی ها در مورد تمام شدن شارژ خودرو در بزرگراه ها و یا پشت چراغ های قرمز می شود.

به جای سیم ها ، دوشاخه ها و ایستگاه های شارژ بزرگ ، سیستم WEVC از اتصال مغناطیسی القایی تشدید استفاده می کند. جریان از منبع تغذیه از یک پد انتقال دهنده روی زمین در زیر خودرو از طریق شکاف هوا به یک پد گیرنده تعبیه شده در خودرو منتقل می شود. بازده انتقال نیرو 92٪ یا بیشتر است.

پد زمینی و پد خودرو با یکدیگر به صورت بی سیم ارتباط برقرار می کنند. رانندگان می توانند با استفاده از صفحه لمسی 10 اینچی داخل وسیله نقلیه یا برنامه ای در دستگاه هوشمند خود ، سیستم شارژ را کنترل کنند.

سیستم شارژ خودرو های مک لارن
زمانی که شی ای بر روی دستگاه شارژ قرار گیرد از طریق برنامه نصب شده بر روی گوشی به راننده اطلاع داده می شود

در شارژ بی سیم وسیله نقلیه الکتریکی ، عدم انطباق خودرو با پد پایه مسئله ای نیست زیرا این سیستم از فناوری موقعیت یابی ترکیبی پیشرفته استفاده می کند.

شبیه سازی ها به تیم کمک کردند تا پروتکل های ایمنی را در نرم افزار سیستم ایجاد کند تا هرگونه عدم انطباق شدید با حسگرهای پد ، به طور خودکار کل سیستم شارژ را خاموش کند. سیستم WEVC شامل یک سیستم تشخیص جسم خارجی است که می تواند یک جسم فلزی به اندازه یک گیره کاغذ روی صفحه زمین را تشخیص دهد. سپس از طریق برنامه به راننده در مورد انسداد هشدار می دهد. سیستم تا زمان برداشتن جسم خارجی خاموش خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پارادایم ؛ حاکمان واقعی جهان هستی و راهنمای حقیقت

پ تیر 24 , 1400
امروزه هیچ کس در مورد چرخش زمین به دور خورشید تردید ندارد، درست همان گونه که دانشمندان قبل از اریستاکوس در مورد چرخش خورشید به دورزمین یقین داشتند. آیا ممکن است باورهای امروز هم روزی باطل شود؟ دنیای کسب و کارطی سه دهه ی اخیر شاهد ظهور»مشتری گرایی» و برتری کسب […]
پارادایم