چهارشنبه 9 خرداد 1403

درباره سایت

درباره سایت

سایت نوشته های هوشمند به عنوان یک سایت در زمینه فناوری و علم، اخبار، مقالات و اطلاعات مرتبط با دنیای فناوری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این سایت شامل اخبار جدیدترین فناوری‌ها، تحولات علمی، مقالات تخصصی، آموزش‌های مرتبط با فناوری و بسیاری از موضوعات دیگر مرتبط با فناوری است.

با دنبال کردن ، می‌توانید با دستاوردها، تحولات و رویدادهای مرتبط با فناوری آشنا شوید و همچنین با تحولات صنعت فناوری، رویدادهای مهم و نکات کلیدی مطلع شوید. همچنین با دسترسی به مقالات و آموزش‌های موجود در این سایت، می‌توانید مهارت‌های جدیدی در زمینه فناوری کسب کنید و به روز بودن خود را در این زمینه حفظ کنید.

دسترسی سریع

پربازدیدترین

پروژه ساخت کنکورد، اولین هواپیمای تجاری مافوق صوت جهان، تماما توسط دولت های انگلستان و فرانسه حمایت می شد و به منظور توسعه و ترویج صنعت مشترک هوافضای اروپا آغاز گردید. پروژه کنکورد از لحاظ مدیریت پروژه، با شکست مواجه شد- چون بودجه و برنامه زمانی پروژه به شدت افزایش یافت. با صرف مدت زمانی بیش از هفت سال و هزینه ای بالغ بر ۱٫۵ میلیارد پوند (۳ میلیارد دلار)، پروژه کنکورد لقب پرهزینه ترین تجربه بازاریابی تاریخ را به خود اختصاص داد. در واقع، این هواپیما منجر به پیدایش “سفسطه کنکورد” گردید – باوری که می گوید توقف یک پروژه پس از آن که مبالغ قابل ملاحظه ای پول در آن سرمایه گذاری شد، فقط به هدر دادن سرمایه است.

کنکورد
هواپیمای کنکورد

سال ها پس از انجام پروژه ساخت کنکورد، بسیاری از تحلیلگران، این عقیده را که این پروژه، یک شکست کامل بوده، کنار گذاشتند. در حقیقت، علی رغم شکست آشکاری که در بودجه و برنامه زمانی آن مشاهده می شد، نظرات کاملا برعکس شده و به پروژه ساخت کنکورد به عنوان یک موفقیت نگریسته شد. دلیل اصلی این که چرا این عقیده، باور کردنی بود، بسیار ساده بود: پروژه به هدف اولیه خود رسیده بود. بر خلاف معمول این هدف، هدفی تجاری نبود (به خاطر هزینه های مستقیم طراحی و عملیاتی پروژه، از کنکورد برگشت سود انتظار نمی رفت)، بلکه یک هدف سیاسی قلمداد می شد. توسعه و عملیات مشترک بر روی کنکورد توسط شرکت هواپیمایی فرانسه و BOAC منجر به ائتلاف و همراستایی دو شرکت هوافضای اروپایی برتر گردید، هدفی که برای هر دو دولت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود.

منبع: کتاب مدیریت موفق پروژه های IT